Wystartowała Trajka dookoła Polski!

Miesiące planowania, przygotowań, ćwiczeń i wspólnych treningów. Aż do dziś. Z Cieszyna do Cieszyna – 2800 km w 35 dni wzdłuż polskich granic – taką trasę chce na swojej trajce pokonać Łukasz Wiliński z Katowic. A my jesteśmy dumni, że możemy mu w tym pomóc.

Wiecie jak o sobie i swoim projekcie napisał do nas Łukasz?

 

„Od lutego 2021 roku jestem szczęśliwym posiadaczem tzw. trajki. Mimo (a może właśnie dlatego), że jestem osobą niepełnosprawną, non stop stawiam sobie różne rowerowe wyzwania. W ramach SZCZYT-owych urodzin (zamiast imprezować w knajpie), w minionych latach wjechałem na Równicę i górę Żar. 25 września podczas finału tych urodzinowych wjazdów, wdrapałem się na Gubałówkę.

Udało mi się też spędzić na trajce 24 godziny non stop, pedałując (robiłem tylko krótkie przerwy na posiłki i wc)”.

 

To tylko fragment wiadomości, jaką Łukasz umieścił w swojej zbiórce, którą opublikował prawie rok temu. Łukasz pisał również emaile do wielu firm z prośbą o pomoc w organizacji wyprawy, ale zbiórka szła jak po grudzie. Kiedy napisał do nas — poczuliśmy od razu, że Łukasz i jego pomysł zasługuje na uznanie. Po udzielonym wsparciu Łukasz zadzwonił do nas z wielkim podziękowaniem, a następnie zostaliśmy mianowani głównym sponsorem! Już wtedy byliśmy dumni, że jesteśmy częścią czegoś tak niesamowitego, choć losy projektu nie były jeszcze pewne. Poźniej poszło już łatwiej, kiedy wyprawą zainteresowały się media i pomogły nagłośnić zbiórkę. Do powodzenia wyprawy niezbędne było jeszcze jedno…  wykonanie odpowiedniej liczby dłuuuugich treningów. Było to trudne, ponieważ nadal jednak dużo pracy i czasu kosztowała Łukasza i jego ekipę organizacja finansowania i logistyki całej wyprawy, ale jednak się udało! Dziś jesteśmy dumni, że Łukasz wraz ze swoim zespołem ruszył w trasę.

Łukasz jest przykładem dla każdego z nas – optymistyczny, pracowity, gotowy do pokonywania swoich słabości i skłonny do testowania swojej strefy komfortu, aby zrealizować zamierzone cele.

Dlatego, jeśli go spotkacie – wesprzyjcie go i trzymajcie kciuki. A przebieg jego zmagań można śledzić na stronie Trajką Dookoła Polski – https://www.facebook.com/Trajk%C4%85-dooko%C5%82a-Polski-114582480721644

A tak było dziś na cieszyńskim rynku na uroczystym starcie, który wsparł burmistrz Cieszyna.  Na zdjęciach Łukasz, wraz ze swoją świetną ekipą, która towarzyszy mu na tej niezwykłej trasie na rowerach i w camperze!

 

Administrator